Kilka faktów i i formacji o dentystach - Dentystyczny

stomatologia jastrzębie

Nie uciekłam jednak daleko od tematów

Pochodzę z domu, w którym rodzice pracowali zawodowo. Mama była pielęgniarką, a tata prowadził gabinet "Protetyka dla każdego". Od najmłodszych lat miałam styczność z medycyną, więc szukałam kierunku, który odpowiadałby mo

Kilka faktów i i formacji o dentystach - Dentystyczny stomatologia jastrzębie
im zainteresowaniom. Nie chciałam być pielęgniarką, bo wiem jak ciężki to zawód. Protetyka też nie była moją miłością, mogłabym nawet powiedzieć, że miałam jej trochę dość. Nie uciekłam jednak daleko od tematów związanych z zębami, bo moim wyborem była stomatologia. Bardzo podobały mi się studia, a w mojej wsi ludzie cieszyli się, że w końcu na miejscu będzie dentysta. Nie wiedziałam, jeszcze jak potoczy się moje życie, ale studia podobały mi się bardzo. Byłam zadowolona z tego wyboru do tego stopnia, że wkręciłam się na sześciomiesięczny staż zagraniczny. To był cudowny czas, bardzo dużo się dowiedziałam i nauczyłam od światowej sławy specjalistów.
Kierunek stomatologia nie był łatwy, ale moja chęć zostania dentystą była większa i z ogromnym zacięciem pokonywałam wszelkie trudności.
Dzisiaj pracuję w mojej rodzinnej miejscowości, mam swój gabinet i pełnię dyżury jako dentysta w pobliskiej szkole.
Protetyka nie opuściła mnie jednak na zawsze, bo poznałam mojego męża, który jest protetykiem.


Dentysta stomatologia

Nie od dziś wiadomo, że stomatologia to przyszłościowy zawód. Aby dentysta mógł spełnić swoje marzenia i założyć swój własny gabinet dentystyczny - musi najpierw skończyć bardzo trudne i kilkuletnie studia, potem dopiero można myśleć o założeniu swojego przedsiębiorstwa. Nie każdy może zostać dentystą, ponieważ nie każdy nadaje się do tego zadania.

Jak wygląda praca stomatologa?

Dentysta zajmuje się naprawianiem uzębienia zarówno u dzieci, jak u dorosłych. Nie tylko plombuje zęby, ale i w razie potrzeby je wstawia. Tak naprawdę kolejnym bardzo ważnym odłamem (gałęzią) dentystyki jest protetyka. W dzisiejszych czasach większość polaków według statystyk nie myje codziennie zębów. Ponadto jakość jedzenia bardzo się pogorszyła w stosunku do dawnych czasów i z tego powodu potrzeba chodzenia do stomatologa jest z roku na rok coraz większa.

Jak zostać stomatologiem?

Jest to bardzo trudne zadanie. Żeby zostać stomatologiem, trzeba skończyć bardzo ciężkie oraz wymagające studia stomatologiczne. Oczywiście należy się liczyć także z tym, że książki i inne pomoce naukowe nie należą do najtańszych. Aby móc coś osiągnąć, trzeba najpierw wiele zainwestować - czasu, pieniędzy oraz wysiłku. Nic nie przychodzi lekko.


Stomatologia i protetyka - usługi pozwalajace cieszyć się pięknym usmiechem

Każdy z nas chciałby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem do późnych lat swego życia. Warunkiem posiadania zdrowego uzębienia są regularne wizyty na fotelu dentystycznym.

Zwrot „stomatologia” wywodzi się od greckiego „stoma”, a więc usta i "logia" – nauka. Z kolei zwrot „dentysta” pochodzi od łacińskiego słowa „dens”, które oznacza ząb.

Stomatolog to w pełni wykwalifikowana osoba posiadająca ogromną wiedzę w zakresie leczenia nie tylko zębów, ale również przyzębia, błony śluzowej oraz innych tkanek jamy ustnej.

Dziś trudno wyobrazić sobie życie bez usług świadczonych przez gabinety stomatologiczne. Obecnie korzystają z nich osoby w zróżnicowanym wieku. Regularne wizyty u stomatologa oraz usuwanie wszelkich ubytków w zębach pozwala zachować zdrowe uzębienie przez długi czas swego życia.

Z kolei dla osób, które zaniedbały swoje zęby z pomocą przychodzi protetyka. Jest to dział stomatologii zajmujący się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych po utracie naturalnych zębów czy też po ich masywnym uszkodzeniu.

Do odtworzenia zębów specjalista protetyk wykorzystuje różnorodne uzupełnienia protetyczne. Mogą one być stałe, czyli takie które nie można usunąć z ust oraz ruchome, a więc dające się wyjąć z ust.

Wśród wielu uzupełnień protetycznych ruchomych można wymienić: protezy akrylowe, szkieletowe, nylonowe oraz acetalowe. Z kolei do uzupełnień stałych zalicza się praktyczne podczas użytkowania korony oraz mosty.



© 2019 http://dentystyczny.revolver.olsztyn.pl/